nasosbutton


nasosbutton

Як обрати електричний котел для опалення будинку

Для опалення приватного будинку більша частина споживачів віддає перевагу електричним моделям опалювальних котлів, які мають масу переваг над іншими видами опалювального обладнання. Щоб переконатися, який електричний котел найкращий для опалення приватного будинку, варто трішки більше дізнатися про особливості та характеристику цього агрегату.

Електричний котел безпечний за газовий, він підключається до електромережі та виробляє теплову енергію для обігріву необхідної площі у квартирі, будинку або на іншому об’єкті. Стійкий попит на електрокотли забезпечений можливістю їх простої установки практично усюди, де це потребується. Такі прилади не залежать від природного палива, не забруднюють атмосферу, не виділяють задимленості.

Основні переваги електрокотлів:

  • Компактні розміри й невелика маса виробу, що забезпечує комфортність установки та кріплення;
  • Сучасна автоматика з захистом від перепадів напруги та збоїв у роботі;
  • Продумана система індикації та датчиків.
  • Практично безшумна робота;
  • Електро- і пожежна безпека;
  • Робота в автоматичному режимі;
  • Ціна.

Такі електричні котли для опалення будинку, на відміну від газових і твердопаливних моделей, не потребує регулярного технічного обслуговування, господарю достатньо проводити профілактику один раз на рік перед початком опалювального сезону. Не потрібно думати про димохід, його прочищення та підключення. Не потрібно отримувати дозвільну документацію на встановлення котла в будинок.

Критерії вибору та технічні особливості

Потужність

Основним параметром при виборі котла є його потужність. Величина потужності відповідає за витрати енергії, яка витрачається на функціонування опалювальної системи. Параметр потужності слід підбирати в залежності від площі обігріву, на кожні 10 квадратних метрів необхідно 1 кіловат потужності. Важливо враховувати, що паспортний розрахунок потужності виходить з середніх оптимальних умов експлуатації, де немає істотних тепловтрат через підлогу, вікна, дах або стіни, а стеля не вище 3 метрів. Якщо ваш будинок недостатньо утеплений, параметр потужності необхідно підбирати індивідуально, в таких приміщеннях енергоефективність знижується на 30-50%.

Спосіб нагріву

Ще один важливий параметр при виборі котла – спосіб нагріву теплоносія, від технології, що використовується залежить левова частка ціни моделі. Електричний котел для опалення може бути виконаний в таких моделях: індукційна, електродна або працювати за допомогою ТЕНів.

Моделі з ТЕНами – найбільш розповсюджені економічні прилади, що мають доволі просту конструкцію (бак для води з вбудованим в нього блоком ТЕНів). ТЕНи – це трубчасті електронагрівачі, що становлять собою прилад для середньотемпературного нагрівання теплоносія. Конструктивно ТЕН виглядає як тонкостінна трубка круглого перетину, що виготовлена із нержавіючої  сталі з поміщеною у середину спіраллю, ізольованої периклазом (оксидом магнію MgO) Сама спіраль виготовлена з ніхрому – жаростійкого матеріалу з високим питомим електричним опором. Кінці ніхромової спіралі виходять назовні за типом контактного стрижня, герметизуються та використовуються напряму для підключення до електричної мережі. Котли з ТЕНом екологічні, відрізняються невеликими габаритами, працюють в автоматичному режимі (ТЕН з автоматикою), представлені в широкому виборі моделей, мають невисоку вартість самого виробу та його установки.

Завод «ТИТАН» виробляє надійну опалювальну і водонагрівальну техніку та пропонує  покупцю широкий асортимент моделей електричних котлів як побутового, так і промислового призначення.

Якщо вам потрібен електрокотел, звертайтесь в компанію «ТИТАН». Менеджери нашої компанії підкажуть, як обрати електричний котел для опалення будинку згідно з індивідуальними параметрами опалювальної території та особистими вимогами клієнта.

Серед електричних котлів Титан має ряд моделей:

  • підлогові й настінні котли;
  • електрокотли з безшумною електронною комутацією;
  • котли серії «Міні» (загалом використовуються у квартирах, офісах і невеликих будинках);
  • міні люкс (напругою 220 і 380 В, найбільш популярна модель серед покупців);
  • міні настінний (220 і 380 В, вбудована помпа);
  • міні преміум (220 і 380 В, безшумна комутація, вбудована помпа);
  • квартирний (220 В, безшумна комутація);
  • котли серії «Мікро» (бюджетна модель, має дуже компактні габаритні розміри та необхідний робочий мінімум стандартних функцій для обігріву приміщення площею від 15 кв. м);
  • електрокотел для опалення будинку серії мікро (220 і 380 В, два режими нагріву);
  • мікро настінний (220 і 380, три режими нагріву, вбудована помпа);
  • котел Титан смарт (має вбудований Wi-Fi модуль, підключається до домашньої мережі Інтернет та керується з будь-якої точки світу через смартфон або планшет);
  • і, нарешті, найпотужніші котли – Титан промислові модульні потужністю до 540 кВт (мають трубну конструкцію та використовуються для опалення більших виробничих і житлових будівель).

Як вибрати електричний котел?

У зв’язку з економічно важкою ситуацією, що склалася наразі в нашій країні, люди намагаються знайти всілякі способи, щоб забезпечити будинок теплом в холодну пору року, але при цьому заощадити на своєму бюджеті й стати незалежним від центральної системи опалення. Тому виникає питання електрокотел як вибрати сьогодні в деяких будинках, квартирах, виробничих і адміністративних будівлях. Високий інтерес до цього виду опалювального апарату пов’язаний з постійним зростанням цін на газ. Крім того, електричне опалення екологічно чисте і не забруднює повітря шкідливими речовинами. Електрокотли належать до категорії найбільш простих і надійних видів опалювального обладнання.

На ринку опалювального обладнання запропоновані найрізноманітніші моделі електричних котлів, ціни на які залежать від їх потужності, виробника, габаритів, автоматики та інших параметрів. Серед такого великого вибору часто навіть фахівцям важко відповісти на запитання як вибрати електричний котел, а також підібрати оптимальний варіант. Тому й не дивно, що у багатьох людей, які бажають встановити у своєму будинку або офісі електричний котел, виникає дилема: якому віддати перевагу? Підлоговий або настінний, двоконтурний або одноконтурний, електродний або ТЕНовий, міні-люкс або міні-преміум, з однофазним або двофазним підключенням, зі ступеневим або плавним регулюванням потужності, вітчизняного або закордонного виробника?

Переваги електроопалення і деякі особливості його встановлення

Електричний котел – це універсальне рішення для автономного опалення як житлових, так і адміністративних та промислових будівель. Він є чудовою альтернативою газовим котлам і може бути встановлений в будинку, до якого не підведені газові магістралі. Монтаж електрокотла можливий за умови прив’язки будівлі до лінії електроживлення. Цей вид опалювального приладу зручний і простий в експлуатації, він не потребує димоходу й окремої кімнати. Всі електрокотли можна встановлювати як в нові, так і в наявні опалювальні системи разом з раніше підключеним газовим (або твердопаливним) котлом, що функціонує паралельно.

Також коли цікавитесь який електрокотел вибрати, фахівці рекомендують звернути увагу на спосіб підключення до електромережі, тип регулювання потужності, метод нагріву, вид виконання і внутрішню комплектацію.

Настінні варіанти електричних котлів завдяки своїм невеликим розмірам і привабливому дизайну чудово підійдуть, як обігрівальний прилад для квартири, дачі, будинку або офісу невеликої квадратури. Як правило, більшість виробників для домоволодінь і квартир, в яких проживає одна сім’я, виготовляють настінні електрокотли. Вони не займають багато місця, прості в монтажі та відносно недорогі.

Електричні котли в підлоговому виконанні за своїм зовнішнім виглядом нагадують холодильники. Як правило, їх потужність складає від 3 до 540 кВт, що дозволяє їм обігріти житлове, офісне приміщення, виробниче підприємство, адміністративне або промислову будівлю площею від 30 до 5400 квадратних метрів. За способом підключення електрокотли можуть бути однофазними (220 В) і трифазними (380 В). Від цього і залежить їх потужність. Тому при виборі електрокотла з метою пожежної безпеки й щоб уникнути замикань електрики.

Електричні опалювальні апарати бувають ТЕНовими та електродними. Електричний котел електродного (іонного) типу на відміну від ТЕНового аналога дає можливість скоротити споживання електроенергії на 30-40%. Але перед тим, як вибрати електрокотел також треба враховувати, що для опалювального обладнання такого типу потрібна надійна система заземлення, постійний контроль складу води, напруги, частоти тощо. ТЕНові моделі коштують дешевше своїх електродних побратимів, вони можуть функціонувати з теплоносіями різних видів, в експлуатації вони показали себе надійним і безпечним джерелом тепла.

Стандартні помилки при виборі котла

Купівля та вибір котла – відповідальне рішення, яке потребує певних знань та ретельного підходу. Але навіть після прочитання десятків статей деякі домовласники примудряються робити стандартні помилки.

Основною складністю є неправильний підрахунок потужності апарату. Виною всьому прийнята у суспільстві формула по 1 квт на 10м житлового приміщення, але вона не зовсім вірна. Якщо брати до уваги пропускну здатність стін у квартирі, то навіть для 200 метрів цілком вистачить звичайного електрокотла. Але якщо цю модель помістити в приватному будинку, то його не вистачить навіть на 180м. У ньому ж причина?

Далеко не всі згадують, що більшість стін у багатоповерхових будинках закрита від впливу зовнішнього середовища, а додаткове тепло береться від сусідів, як не смішно про це говорити. Тому важливо ретельно перерахувати кожну кімнату і окремо для них розрахувати необхідну потужність. Далі виводьте середнє арифметичне, йдете до магазину та замовляєте необхідну модель.

Також дуже важливо підібрати правильні труби. Пластик – довговічний, безпечний та відносно недорогий. Його важко пошкодити та вивести з ладу, на відміну від металевих радіаторів, де проводилося зварювання окремих елементів.

Чому люди довіряють твердопаливним котлам?

В останні роки помітна тенденція зростання популярності твердопаливних казанів. Люди довіряють їм і все частіше вибирають для створення основних теплосистем у будинках, дачах і навіть промислових об'єктах. Але чому це так? Наше дослідження показало, що причиною цього стала значна економія. Оскільки вугілля, дрова та інші види твердого палива набагато дешевші, ніж електрика та газ, особливо після недавніх піднять тарифів. Вже сьогодні, порівнявши схожі за потужністю моделі, можна сказати, що використання твердопаливних апаратів заощадить до 40% порівняно з газовими або електрокотлами.

Також вони є абсолютно безпечними. За рахунок спрощеної конструкції без додаткових елементів вони не вимагають регулярної перевірки. А їхня автономна робота до двох діб дозволяє власникам не переживати про майно. Достатньо просто поповнити паливний відсік, і до кінця дня в будинку тепло і приємно, не турбуючись про перебої напруги або погану роботу комунальних служб.

Єдиний мінус - це необхідність димаря або витяжки, щоб видаляти наслідки процесу горіння. Їх не можна встановлювати в квартирах, оскільки на такій малій площі важко виділити окрему кімнату для створення та підтримання правил безпеки.

Топимо твердопаливний котел: дрова чи вугілля?

Після купівлі та встановлення твердопаливного котла постає цілком логічне питання: «А чим його топити?». На ринку з'явилося багато інноваційних товарів: брикети, палети, біопаливо. Вони недорогі та високоефективні, як заявляють продавці. Але що насправді? Насправді ККД згоряння подібних продуктів не перевищує і 60%, що значно менше, ніж у звичного палива. Так, під цим словом ми маємо на увазі вугілля та дерево. Розберемося, чим топити зручніше, практичніше та правильніше.

У вугілля коефіцієнт корисної дії зашкалює, але при топці виникає багато труднощів. Його не можна використовувати в котлах, встановлених поза спеціальним приміщенням. Також дуже важливо постійно тримати пічну трубу відкритою, адже він не згоряє повністю, і це необхідно, щоб не померти від чадного газу. Останнім цвяхом у його труну вбивається шкода довкіллю.

На противагу йдуть дрова. Звичніші, з меншою тепловіддачею, але більше безпекою для біосфери та людського здоров'я. Краще брати дубові колоди, але вони надто дорогі, тому у співвідношенні ціна/якість перемагає береза. Запасайтесь деревиною на зиму, і будьте певні, що холодні сезони пройдуть непомітно.